جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38276
  تاریخ انتشار : 26 آبان 1392 14:21
  تعداد بازدید : 502

  در پی رایزنی فراکسیون محیط زیست با رئیس مجلس صورت می‌گیرد:

  بررسی آلودگی هوا با حضور ابتکار و وزرای مربوطه در مجلس

  سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، از حضور ابتکار و وزرای عضو شورای عالی حفاظت از محیط زیست برای بررسی آلودگی هوا در مجلس خبرداد.

  بررسی آلودگی هوا با حضور ابتکار و وزرای مربوطه در مجلس

  موید حسینی صدر در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری تشدید آلودگی هوا درتهران، گفت: در پی افزایش آلودگی هوا اعضای فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس برای دعوت از مسئولان محیط زیست مذاکره و رایزنی با رئیس مجلس انجام دادند.

  نماینده مردم خوی وچایپاره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رئیس مجلس با این درخواست اعضای فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار موافقت کرد، ادامه داد: بر این اساس قرار است هفته جاری یا هفته آینده از معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و وزرای عضو شورای عالی حفاظت از محیط زیست برای حضور درمجلس دعوت شده تا درباره اقدامات صورت گرفته درحوزه کاهش آلودگی هوا گزارشات خود را ارایه دهند.

  ادامه داد: در تمام دنیا برای کاهش آلودگی هوا اقدامات بسیاری ازجمله خارج کردن خودروهای فرسوده، کنترل ترددها، حذف سفرهای زاید وتقویت ناوگان عمومی انجام می شود این درحالی است که دولت قبل این موضوع را جدی تلقی نمی کرد، اما با آغاز به کار دولت یازدهم باید این مسئله به صورت جدی پیگیری شود.

  وی تصریح کرد: دولت یازدهم باید برنامه کوتاه مدت، میان و بلند مدت برای کاهش آلودگی هوا اتخاذ کند، زیرا طرح هایی مانند انتقال پایتخت مشکل آلودگی هوا را مرتفع نمی کند، باید اقدامات اساسی دراین زمینه صورت گیرد که متاسفانه تاکنون از انجام این فعالیت ها از جمله نصب مبدل‌های کاتالیستی در تاکسی‌ها و تبدیل سوخت به یورو 4 غفلت شده است.

  سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، افزود: باید دید دولت دراین باره چه برنامه‌ای داشته، و موانع را چگونه می توان مرتفع کرد، زیرا دولت یازدهم در آغاز راه بوده و این مشکل در زمان کوتاه حل نخواهد شد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28652523
اکنون :
55