جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38254
  تاریخ انتشار : 26 آبان 1392 11:27
  تعداد بازدید : 420

  افزایش حمله های قلبی و تنفسی در هفته اي كه آلودگي هوا در مرز هشدار بود

  رئیس اورژانس کشور گفت: هفته گذشته که با آلودگی هوا در مرز اضطرار مواجه بودیم، حمله های قلبی و تنفسی بین ۵ تا ۱۰ درصد در روزهای مختلف افزایش یافت.

  رئیس اورژانس کشور گفت: هفته گذشته که با آلودگی هوا در مرز اضطرار مواجه بودیم، حمله‌های قلبی و تنفسی بین ۵ تا ۱۰ درصد در روزهای مختلف افزایش یافت. راه‌حل آلودگی هوا اصلاح سیستم حمل و نقل عمومی است. خودروها و سوخت‌ها اغلب غیراستاندارد و بی‌کیفیت هستند.
   
  محمد تقی طالبیان در گفت و گو با فارس افزود: طی روزهای هفته گذشته که شاهد آلودگی هوا در مرز هشدار و اضطرار بودیم، همه بیمارستانها و اورژانسهای پیش بیمارستانی در حالت آ‌ماده باش کامل بودند و در مجموع برآورد ما این است که مراجعات مردم به علت ناراحتی ها و حملات قلبی و تنفسی در این روزها بین 5 تا 10 درصد افزایش یافته است.
   
  وی گفت:‌ متأسفانه آلودگی هوا به یک مشکل و معضل مزمن در تهران تبدیل شده است و با وجود اینکه قوانین و برنامه های مختلفی برای حل زیربنایی این مشکل تصویب شده است اما اغلب این برنامه ها فقط روی کاغذ مانده و اجرایی نشده است.
   
  رئیس اورژانس کشور گفت: مهمترین مشکل ضعف سیستم حمل و نقل عمومی است اگر سیستم حمل و نقل عمومی قوی داشته باشیم. یقین بدانید که همه ما خودروهای خود را در خانه نگه می‌داریم و با ناوگان حمل و نقل عمومی به محل کار و تحصیل خود مراجعه می‌کنیم.
   
  وی ادامه داد:‌ سیستم حمل و نقل عمومی در تهران بسیار ضعیف است و به هیچ وجه پاسخگوی نیاز مردم نیست، خودروهای موجود نیز غیر استاندارد هستند، هم خودرورهای حمل و نقل عمومی و هم خودروهای شخصی و میزان آلاینده های تولیدی آنها بسیار بیش از حد مجاز است.
   
  وی گفت: دولت باید در اسرع وقت خودروهای آلاینده را جمع کند اما متأسفانه بسیاری از خودروهایی که همین امروز از کارخانه های داخلی خارج می‌شوند، غیر استاندارد و آلاینده محیط زیست هستند.
   
   
  به نقل از :
  www.farsnews.com
   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28652047
اکنون :
9