جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38132
  تاریخ انتشار : 25 آبان 1392 11:8
  تعداد بازدید : 459

  کشاورز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تاکید کرد:

  لزوم همسویی لایحه جامع وکالت با استاندارهای بین المللی

  رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلا گفت: به نظر می رسد حذف اشکالات و افزودن بعضی موارد به لایحه جامع وکالت، این لایحه را به استانداردهای بین المللی وکالت در دعاوی نزدیک تر خواهد کرد.

  "بهمن کشاورز" رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلا در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، در ارتباط با لایحه جامع وکالت اظهار داشت: اشکالات و ایرادات لایحه‌ جامع وکالت به نحوی است، که بحث حق دفاع و استقلال وکیل و وکالت را عملا منتفی می‌کند، اما این در حالی است که متن اصلاح شده این لایحه که در کمیسیون دولت مطرح شد، دارای اشکالات کمتری است.
   
  وی ادامه داد: طرح نمایندگان در ارتباط با لایحه جامع وکالت در کمیسیون قضایی مجلس است، که ایرادات بسیار کمتری دارد و بیشتر به متن لایحه اصلاحی نزدیک است.   
   
  کشاورز افزود: به نظر می‌رسد تلفیق دو متن فوق‌الذکر و حذف اشکالات و افزودن بعضی موارد، لایحه جامع وکالت را به استانداردهای بین‌المللی وکالت در دعاوی نزدیک‌تر خواهد کرد، چرا که  آنچه مسلم است در دنیای امروز وکالت دولتی و حکومتی پذیرفته نیست.
   
  رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلا در پایان گفت: اولین اشکال عدم حضور وکیل و کانون وکلای مستقل فرار سرمایه‌های داخلی و عدم تمایل سرمایه‌گذاران خارجی به سرمایه‌گذاری در کشور است، چرا که جدی نبودن حق دفاع چه در زمینه‌های مدنی و چه کیفری، امنیت را از بین می‌برد. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28652523
اکنون :
84