جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38129
  تاریخ انتشار : 25 آبان 1392 11:2
  تعداد بازدید : 511

  رئیس‌کل دادگستری سیستان و بلوچستان:

  دیپلماسی فعال با کشورهای منطقه، راهکار مقابله با قاچاق مواد مخدر است

  رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با تاکید بر اهمیت کنترل مواد مخدر گفت: دیپلماسی فعال و قوی با کشورهای مرزی که عملا به عنوان ترانزیت و راه قاچاق مواد مخدر مطرح هستند ، می تواند اقدام مناسبي در راستاي قرارگرفتن كشورمان در حاشيه امنيت مبارزه با این پدیده شوم باشد.

  حجت‌الاسلام و‌المسلمین "ابراهیم حمیدی" رئیس‌کل دادگستری سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به افزايش پرونده‌های ورودی مواد مخدر در محاکم قضایی کشور اظهار داشت: چنانچه بخواهيم حجم ورودي پرونده‌هاي مواد مخدر را كاهش دهيم، نيازمند صرف هزينه براي فرهنگ‌سازي در اين زمينه و توجه وی‍ژه به مسائل امنیتی به خصوص در مناطق مرزی با افغانستان هستیم.
  وي در ارتباط با كنترل مرزها جهت جلوگيري از ورود مواد مخدر به كشور تصريح كرد: همكاري‌هاي منطقه‌اي و تدوين قوانين ميان كشورها مي‌تواند، اقدام امنيتي مناسبي در راستاي قرارگرفتن كشورمان در حاشيه امن باشد.
  حجت‌الاسلام و‌المسلمین حمیدی افزود: باید حوزه دیپلماسی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و افغانستان فعال‌تر شود، چرا که این کشور خود عملا ترانزیتی برای ورود مواد مخدر به کشورمان است.
  وی توجه به عوامل اقتصادی در کنترل مواد مخدر را امری مهم دانست و تصریح کرد: از آنجایی که کنترل مواد مخدر و جرایمی از این دست به عوامل مختلفی بستگی دارد، لذا در همین راستا حل کردن مشکلات معیشتی افراد  نيازمند صرف هزينه، برنامه‌ريزي جامع و بلندمدت و عزم تمامي مسئولان است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28652523
اکنون :
61