جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38111
  تاریخ انتشار : 25 آبان 1392 10:33
  تعداد بازدید : 449

  افضلی‌فرد مطرح کرد:

  نقش اولِ دولتی ها در ساخت و سازهای غیر مجاز اطراف تهران

  سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، ضمن تشریح جزئیات تصرف ۱۴۰ هکتار از زمین های پارک ملی خُجیر توسط سازمان آموزش و تحقیقات کشاورزی از تشکیل یک کارگروه ویژه در این باره در کمیسیون متبوعش خبر داد.

  "مصطفی افضلی‌فرد" نماینده مردم اردبیل، نمین و نیر در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی پرونده‌های زمین‌خواری‌ در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: پرونده‌های زمین‌خواری‌ در دو بخش دنبال می‌شود، یک بخش از این پرونده‌ها مربوط به ساخت‌وسازهای غیرقانونی در پارک خجیر و تصرف 140 هکتار از زمین‌های این پارک توسط سازمان آموزش و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی و بخش دیگر مربوط به ساخت و سازهای غیرقانونی اطراف تهران است که در این مورد هم متاسفانه دولتی‌ها نقش اول را دارند. 
  وی ادامه داد: درخصوص پرونده تصرفات غیرقانونی پارک خجیر، کمیسیون اصل 90 بررسی‌های مفصلی روی این پرونده انجام داده و کارگروهی متشکل از اعضای این کمیسیون، نمایندگان محیط زیست، استانداری تهران، امور آب تهران و چند نهاد مرتبط را برای تحقیق و بررسی در مورد تصرف این زمین‌ها از پارک خجیر توسط سازمان تحقیقات کشاورزی تشکیل داده که قرار است این کارگروه بررسی‌های خود را در مورد بازپس‌گیری این زمین‌ها از سازمان تحقیقات کشاورزی را انجام دهد.
  سخنگوی کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: این کارگروه تا پایان آبان‌ ماه باید گزارش خود درباره نحوه بازپس‌گیری و انتقال این زمین‌ها از منابع طبیعی تهران به محیط زیست تهران را به کمیسیون اصل 90 ارائه دهد؛ البته قرار شده این هیئت طی بازدیدهای منظم از پارک خجیر میزان تحقق این مصوبات را مورد ارزیابی قرار دهد.
  افضلی‌فرد همچنین اظهار داشت: در همین راستا مقرر شده که سازمان محیط زیست استان تهران و منابع طبیعی نسبت به ارسال نقشه‌ها و اسناد مالکیت پلاک 38 خجیر از طریق استانداری تهران به کمیسیون مستندسازی دولت، اقدام کنند تا نسبت به انتقال سند مالکیت اقدامات قانونی صورت گیرد.
  وی در پایان تصریح کرد: ضمناَ مقرر شده از طریق استانداری تدابیر لازم برای صیانت و حفاظت از پارک خجیر و جلوگیری از هرگونه تعدی و تصرفات غیرقانونی اعتبارات لازم نیز به این امر اختصاص پیدا کند.
  سخنگوی کمیسیون اصل 90 در پایان یادآور شد: همچنین در خصوص ساخت و سازهای غیر مجازی که در این مورد نیز متاسفانه باز دولتی‌ها نقش اول را دارند، بنا شد با همکاری وزارت راه و شهرسازی و منابع‌طبیعی، لیست افرادی که در اطراف تهران به ساخت و ساز غیر قانونی اقدام کرده‌اند تهیه و جهت تصمیم‌گیری تحویل کمیسیون اصل 90 شود.  


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28652523
اکنون :
85