جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38061
  تاریخ انتشار : 24 آبان 1392 11:58
  تعداد بازدید : 449

  قادری:

  قوانین دائمی از بودجه حذف می شود/ حدف قوانین فرصتی برای بررسی بندها و تبصره ها

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه چند سال قبل هم این ایراد از سوی شورای نگهبان به بودجه وارد می شد که احکام دایمی باید از بودجه حذف شوند، افزود: حذف قوانین دائمی از بودجه فرصت بیشتر برای بررسی بندها و تبصره ها فراهم کرده و به نوعی بودجه را سبک می کندو از این رو قرار است قوانین دائمی در بودجه احصا و حذف شوند.

  قوانین دائمی از بودجه حذف می شود/ حدف قوانین فرصتی برای بررسی بندها و تبصره ها

  جعفر قادری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، از برگزاری جلساتی با کمیسیونهای اقتصادی مجلس به منظور شناسایی و حذف قوانین دایمی بودجه، گفت: شورای نگهبان همیشه نسبت به وجود قوانین دایمی در بودجه ایراد می گیرد از این رو قرار است قوانین دایمی در بودجه احصا و حذف شوند.

  نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: علاقه مندیم قبل از ارایه بودجه از سوی دولت بر روی موضوع سهام عدالت ،فضای کسب و کار، تحولات بانکی، طرح هدفمندسازی یارانه ها، اصل 44 یا محورهای دیگری که می تواند آثار خوب اقتصادی داشته باشد بحث و تبادل نظر کنیم.

  وی افزود: قراری که اعضای کمیسیون گذاشتند این بود که احکام دایمی، بندها و تبصره هایی دایمی که در بودجه تکرار می شود را به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت اضافه کند و تنها عدد آن در بودجه لحاظ شود.

  قادری با بیان اینکه چند سال قبل هم این ایراد از سوی شورای نگهبان به بودجه وارد می شد که احکام دایمی باید از بودجه حذف شوند، افزود: حذف قوانین دایمی از بودجه فرصت بیشتر برای بررسی بندها و تبصره ها فراهم کرده و به نوعی بودجه را سبک می کند.

   این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه نیازی نیست در کنار ردیف ها و جداول بودجه، بندها و تبصره های حکمی داشته باشیم، افزود: کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به مرکز پژو هشهای مجلس  ماموریت داد که بندها و تبصره های دایمی را احصا و شمارش کند تا قبل از رسیدگی به بودجه مطرح کنیم.

  نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه شنیده می شود معاونت نظارت راهبردی دولت هم در حال بررسی و شناسایی قوانین دایمی از بودجه است، افزود: بنا شد معاونت نظارت راهبردی هم هم زمان بررسی های خود را به کمیسیون اعلام کند تا ما بررسی مقدماتی در اقدامات این معاونت داشته باشیم تا وقت کمتری گرفته شود.

  این عضو کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه ممکن است طرح هدفمندی یارانه ها هم جزو احکام دایمی تلقی شود، گفت: حذف سه دهک درآمدی یا پرداخت سهام به جای پرداخت نقدی یا برداشت ازصندوق توسعه ملی برای جبران کسری درآمدهای بودجه قبل از آمدن بودجه تعیین تکلیف خواهد شد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28652047
اکنون :
17