جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38059
  تاریخ انتشار : 24 آبان 1392 11:53
  تعداد بازدید : 458

  ملکشاهی در گفتگو با خانه ملت خبر داد:

  بررسی لایحه قضازدایی در کمیسیون قضایی/ تغییر در عناوین مجرمانه/ ورودی زندان ها کاهش می یابد

  رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از بررسی لایحه قضازدایی در آینده نزدیک در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: با تصویب این لایحه می توان کاهش عناوین مجرمانه و به تبع آن کاهش تعداد محکومان در زندان ها را شاهد بود.

  بررسی لایحه قضازدایی در کمیسیون قضایی/ تغییر در عناوین مجرمانه/ ورودی زندان ها کاهش می یابد

  الهیار ملکشاهی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری لوایح و طرح هایی که در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در دستور بررسی قرار دارند، افزود: لایحه قضازدایی یکی از لوایحی است که به جهت اهمیتی که دارد به زودی در دستور کار کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قرار خواهد گرفت.

  نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از لحاظ حجم، تعداد مواد لایحه قضازدایی بسیار است، تصریح کرد: حساسیت بالا و زمان بر بودن این لایحه، دقت و توجه بسیاری را در حین تصویب می طلبد.

  وی با تاکید بر اینکه به زودی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بررسی لایحه قضازدایی را با هدف کاهش عناوین مجرمانه و کمک به دستگاه قضا در دستور کار خود قرار خواهد داد، افزود: لایحه مذکور حدود 90 ماده دارد.

  رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، یادآور شد: با تصویب این لایحه می توان کاهش عناوین مجرمانه و به تبع آن کاهش تعداد محکومان در زندان ها را شاهد بود.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در لایحه قضازدایی، در برخی از موارد به جای اینکه عنوان مجرمانه به طور کامل حذف شده باشد، محدوده جرم کاهش یافته و مجازات ها نیز با عنوان های مجرمانه متناسب شده اند، گفت: کاهش عناوین مجرمانه برخی از جرایم را به تخلف تبدیل می کند و به جای اینکه در دستگاه قضایی حکم صادر شود در همان دستگاه یا سازمانی که تخلف صورت گرفته برخورد قانونی صورت می گیرد.

  ملکشاهی ادامه داد: تصویب لایحه قضازدایی به حذف کامل برخی از عناوین مجرمانه نیز در کشور منجر می شود.

  رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در تشریح مزایای تصویب لایحه مذکور، گفت: با تصویب لایحه قضازدایی علاوه بر کاهش تعداد ورودی پرونده ها به دادگستری، تعداد محکومان و همچنین زندانیان در زندان ها نیز کاهش می یابد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28652523
اکنون :
85