جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38042
  تاریخ انتشار : 23 آبان 1392 10:32
  تعداد بازدید : 365

  ندیمی:

  دولت به جای حذف طرح شبنم و ایران کد، اصلاح آن را در دستور کار قرار دهد

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت یازدهم به جای حذف طرح "شبنم" و "ایران کد"، اصلاح آن را در دستور کار قرار دهد تا از اتلاف منابع مالی کشور جلوگیری شود.

  دولت به‌جای حذف طرح شبنم و ایران کد، اصلاح آن را در دستور کار قرار دهد

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با انتقاد از حذف ایران کد و طرح شبنم از سیستم بازرگانی کشور، اظهار داشت: زمانی که طرحی اجرایی شده نباید آن را حذف کنیم و اگر این طرح‌ها نیازمند بررسی بیشتر است، آن ایرادات را رفع کنیم.
   وی در ادامه افزود: این که قابلیت سوء استفاده از طرح شنبم و ایران کد وجود دارد، قابل انکار نیست، اما نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، برطرف کردن ضعف‌های موجود در این طرح‌ها است.
   عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: تنها راه مبارزه با قاچاق کالا، ایران کد و طرح شبنم نیست، اما باید به رفع ایرادات و ضعف‌های موجود در این گونه طرح‌هایی که اجرایی شده پرداخت تا از اتلاف منابع و هزینه‌ها جلوگیری شود.
   نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در پایان خاطر نشان کرد: دولت یازدهم به‌جای حذف طرح "شبنم" و "ایران کد"، اصلاح آن را در دستور کار قرار دهد تا از اتلاف منابع مالی کشور جلوگیری شود.
  گفتنی است؛  طرح شبنم یا همان طرح شبکه بازرسی و نظارت مردمی به پیشنهاد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسط وزارت صنعت، معدن، تجارت برای نشان دادن اصالت کالاهای وارداتی و با کیفیت بودن کالاهای تولید داخل طراحی و توسط نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، شورای اصناف و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال اجرا و پیگیری است.
   کالای بدون کد شبنم قاچاق محسوب می‌شود و اعطای لفظ قاچاق تنها برای کالاهای وارداتی نیست و کالاهای تولید داخل که کیفیت مطابق استاندارد را نداشته باشند نیز قاچاق محسوب می‌شوند.
   به گزارش باشگاه خبرنگاران، این در حالیست که اخیرا مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت از حذف طرح شبنم و ایران‌کد از فرآیند ثبت سفارش کالا به صورت الزامی خبر داد‌ه‌اند./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28652523
اکنون :
79