جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36239
  تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 14:49
  تعداد بازدید : 461

  چرا پرونده پارک ملی لار امنیتی شد؟

  مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به انتقال پرونده پارک ملی لار به شورای عالی امنیت ملی گفت: دام ها بزرگترین خطری هستند که پارک ملی لار را تهدید می کنند.

  105-167.jpg

  اسماعیل کهرم  افزود: دام‌های این منطقه متعلق به دامداران شمالی هستند که وضعیت منطقه را به شدت نابسامان کرده‌اند به عنوان مثال دام‌های یکی از این افراد به 250 هزار راس می‌رسد که چهار، پنج برابر ظرفیت منطقه بوده و باعث عریان شدن زمین پارک ملی لار شده است.

   

  وی ادامه داد: با عریان شدن زمین، باد و باران و سیل باعث جابجایی و فرسایش خاک می‌شود که همین مسئله کشور را در جایگاه اول یا دوم فرسایش خاک در جهان قرار داده است.

   

  این کارشناس ارشد محیط زیست تاکید کرد: پارک ملی لار مانند پارک ملبی خجیر،‌ جاجرود و سرخه حصار باعث تعدیل آب و هوای تهران می‌شود، علاوه بر آن قسمت عمده‌ای از آب شرب تهران از سدی که در این منطقه احداث شده تامین می‌شود که اهمیت آن را چندین برابر می‌کند.

   

  مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: به دلیل اینکه بخشی از آب شرب تهران از این منطقه تامین می‌شود باید از هرگونه آلودگی به دور باشد چرا که با وجود دام‌ها و صنایع در کنار رودخانه آب شرب هم مسموم خواهد شد.

   

  کهرم اضافه کرد: دلیل امنیتی شدن این پرونده ادامه یافتن روند خانه‌سازی در اطراف این منطقه است که باید هرچه سریعتر متوقف شود.

   

  به گفته وی، سازمان حفاظت محیط زیست،‌ منابع طبیعی و وزارت نیرو باید با همکاری یکدیگر پیش از آنکه مشکلات پارک ملی لار چندین برابر شود چاره‌ای بیندیشند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
21