جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36134
  تاریخ انتشار : 28 مهر 1392 14:13
  تعداد بازدید : 390

  حقیقت پور:

  لغو همه تحریم ها پیش شرط بررسی پروتکل الحاقی در مجلس است/ دو نقطه مثبت مذاکرات اخیر

  نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه امضا پروتکل الحاقی بحث پیچیده ای است، گفت: غربی ها باید اعتماد سازی لازم را انجام دهند وتمامی تحریمها را لغو کنند تا ما درصورت اطمینان کامل به آنها پروتکل الحاقی را در مجلس بررسی کنیم.

  لغو همه تحریم ها پیش شرط بررسی پروتکل الحاقی در مجلس است/ دو نقطه مثبت مذاکرات اخیربه گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ منصور حقیقت پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره مذاکرات ژنو و عملکرد تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: من از جزئیات مذاکرات اطلاع ندارم در ضمن از محتوای بسته پیشنهادی ایران به گروه 1+5 هیچ کدام از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حتی رئیس کمیسیون و رئیس مجلس با خبر نیستند، لذا نمی‌توانم ارزیابی دقیقی از این مذاکرات انجام دهم.

   وی در مورد عملکرد تیم مذاکره کننده هست‍ه‌ای با توجه به اخبار منتشر شده در رسانه‌ها گفت: اینکه برای مذاکرات محدودیت زمانی مشخص کردند یک حسن است و دیگر اینکه اقدام به تشکیل یک تیم کارشناسی متشکل از کارشناسان تحریم از نقاط مثبت این دور از مذاکرات بود.
   حقیقت پور درباره عواملی که ممکن است مسیر مذاکرات را تغییر دهد نیز گفت: فکر می‌کنم اسرائیل چون در جنگ روانی و کارهای تبلیغاتی متبحر است بخواهد از این حربه استفاده و در روند مذاکرات تغییر ایجاد کند.
   نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با بیان اینکه ما به تیم مذاکره کننده اطمینان کامل داریم، گفت: مذاکره کنندگان هسته‌ای ما افرادی محکم، قوی و وطن دوست هستند هرچند ما به تیم مذاکره کننده هسته‌ای اعتماد کامل داریم ولی این دلیل نمی‌شود که بر رفتار و عملکرد آنها نظارت نکنیم.
   به گزارش خبرگزاری مهر، وی در پایان به مباحث مطرح شده درباره امضای پروتکل الحاقی از سوی مجلس اشاره کرد و گفت: امضای پروتکل الحاقی بحث پیچیده‌ای است، اگر پروتکل الحاقی را امضا کنیم آنها ممکن است بگویند می‌‎خواهیم از کاخ سعد آباد بازرسی کنیم مثلا با اینکه پارچین یک سایت نظامی است اما آنها می‌گویند باید از پارچین بازدید کنیم لذا فکر می‌کنم غربی‌ها باید اعتماد سازی لازم را انجام دهند و تمامی تحریمها را لغو کنند تا ما درصورت اطمینان کامل به آنها پروتکل الحاقی را در مجلس بررسی کنیم. /


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
10