جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36130
  تاریخ انتشار : 28 مهر 1392 14:1
  تعداد بازدید : 488

  طه طاهری:

  دسترسی به مواد مخدر سخت تر شده است/مخدر جدید صنعتی وارد ایران نشده

  قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه دسترسی به مواد مخدر سخت تر شده است، گفت: تلاش های ستاد و ناجا باعث شده تا دسترسی به مواد مخدر سخت تر شود و در این زمینه موفقیت های خوبی کسب کرده ایم.

  arash khamooshi-11-29.jpg

  طه طاهری  با بیان اینکه آخرین مواد اعلام شده از مجامع جهانی، کانابیس‌ها هستند، گفت: انواع مواد مخدر بسته به نوع مصرف وجود دارد و مخدر جدید صنعتی وارد ایران نشده است.

   

  وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین مواد مصرفی را تریاک، شیشه و کراک به خود اختصاص داده‌اند، گفت: گزارش‌هایی مبنی بر جایگزینی هروئین به جای کراک عنوان شده که با این روند، مصرف مواد به ترتیب تریاک، شیشه و هروئین است.

   

  به گفته قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر، بیشترین مصرف‌کنندگان مواد در ایران را افراد 20 تا 30 سال تشکیل می‌دهند.

   

  طاهری درباره میزان دسترسی به مواد مخدر که پیش از این به علت پایین بودن این زمان زنگ هشدار آن به صدا درآمده بود، گفت: با تلاشی که نیروی انتظامی انجام داده، دسترسی سخت‌تر شده و ستاد مبارزه با مواد مخدر و ناجا تمام توان خود را به کار گرفته تا دسترسی را سخت‌تر کند و در این زمینه موفقیت‌های خوبی داشته‌ایم.

   

  وی درباره کمپ‌های غیرمجاز نیز گفت: اکثر این کمپ‌ها ساماندهی شدند و مراکز ماده 16 نیز در اکثر استان‌ها در حال اجراست، به طوری که در مازندران معتاد کف خیابانی وجود ندارد و در این زمینه بیشترین معضل مربوط به پایتخت است که تلاش‌هایی را جهت ساماندهی معتادان خیابانهای پایتخت انجام می‌دهیم.

   

  به گفته قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر شهر تهران از نظر تعداد و نقاط آلوده و استانهای کرمان و سیستان و بلوچستان آلوده‌ترین نقاط کشور از لحاظ حجم مصرف مواد مخدر در کشور هستند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
10